Osa devastuje morálku

05.11.2012 21:39

ANO, "autorský poplatek" platíte hudebníkům z OSA i když si jdete okopírovat rodný list, což je vlastně také "hudební" dílo, na čemž má jistě Karel Gott svoji zásluhu, neboť nebýt třeba jeho písniček, tak bychom se možná ani nenarodili.

Za co ale platíme "autorský poplatek" té povedené partičce v OSA, když si necháme okopírovat někde na kopírce úplně čistý list papíru A4, tj. bez textu?

O tom, jak OSA devastuje morálku  je všude po Internetu psáno v podobném duchu o těch nesmyslných poplatcích. Čas od času je potřeba na to opět mírně upozornit, neboť kapka po kapce... jak psal autor těchto řádků:

Vážení poslanci, senátoři, prosím, vzpamatujte se a zrušte tuhle do nebe volající hloupost a tupost, kterou jste schválili!

"Autorské poplatky", které všichni platíme soukromé společnosti OSA za naše vlastní autorská díla, fotografie našich dětí, vlastní videa, vlastní data na počítači, za vlastní vystoupení (vlastní text i hudba), zaplatíte za tuto vlastní produkci, aby Vám bylo vraceno 60% z teto od Vami vybrane castky :-))))))