16. oznámení o konání hudební produkce

02.04.2011 23:14

Nejpozději 10 dní před konáním prvního dne akce musíte vyplnit opět buď papírový nebo online formulář a odeslat na OSA, ať u vás zazní nebo nezazní písně zastupovaných autorů. Oznámit se (ze zákona) musí všechny hudební produkce. Jak se vypočítávají autorské poplatky, které po akci odvedete a další aktuální informace, se dočtete na www.osa.cz. Na svých stránkách má OSA dokonce i kalkulačku na výpočet poplatků. Celkem příjemnou změnou od roku 2006 se stalo to, že již OSA nevypočítává poplatky z kapacity prostranství nebo areálu, ale ze skutečně prodaných vstupenek.

Při vyplňování formuláře bych rád doporučil toto: zavolat si konkrétní referentce nebo referentovi, pod které místně spadáte (viz kontakty na stránkách OSA) a domluvit si, že:
a) repertoárové listy interpretů zašlete bezprostředně po akci - vzor repertoárového listu má OSA na svém webu
b) po akci dodáte také počty a hodnoty prodaných vstupenek
A na základě této domluvy nevyplňujte tyto údaje ve formuláři. Pokud nemáte rádi Českou poštu, jako já, pak tyto údaje můžete poslat faxem nebo mailem a očekávat výměr autorských poplatků. Pokud nemáte jiné potvrzení, např. od obecního úřadu, OSA bude po vás chtít čestné prohlášení o počtu prodaných a využitých volných vstupenek